Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası olarak adlandırılan sigorta poliçesi sağlık konularında eksik kalan teminatları tamamlayan birer poliçedir. SGK tarafından özel sağlık kuruluşlarında karşılanan ücretin eksik kalan fark kısmını bu poliçeler tamamlamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Sağlık Hayattır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile sigorta şirketleri tarafından anlaşmalı sağlık kurumlarına gidildiği zaman bir dizi teminat size sunmaktadır. Bunlar;

  • Yatarak tedavi (ameliyat, günübirlik tedaviler)
  • Suni uzuv müdahalesi
  • Tıbbi malzeme temini
  • Evde bakım
  • Ambulans

Bu teminatların faydalanma kısmı ise bir dizi şirketler nezdinde farklılıklar göstermektedir. Bir çok poliçe yatarak tedavi kapsamında sınırsız teminatlar sunabilir. Ayakta tedavi kapsamında ise firmaya göre 8-10 vaka ile sınırlı olmaktadır. Bu gibi konularda daha sınırsız teminatlardan yararlanmak için Özel Sağlık Sigortası makalemizi incelemenizi rica ederiz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl kullanılır?

TSS poliçelerinin kullanımında bir dizi özel durum söz konusudur. Sigortalı kişi anlaşmalı sağlık kurumuna gittiği zaman öncelikle ilgili birime başvurması gerekmektedir. Daha sonra yapılacak tedavinin TSS kapsamında değerlendirildiği kontrol edilmektedir. bu teminat kapsamında değerlendirilen tedaviler sonucunda çıkış işlemi yapılır. Geriya sadece devlet tarafından alınan fark ücreti kalmış olur.

Kimler tamamlayıcı sağlık sigortasına sahibi olabilir?

Türkiye’de yaşamak kaydı ile 18-62 yaş arası herkes yararlanabilmektedir. Bazı özel durumlarda yaş sınırı şirketler arasında değişebilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Doğum ve hamilelik giderleri, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında karşılanır mı?

Evet Karşılanmaktadır. Doğum ve hamilelik insanlar için en kutsal anlarımızdan birisidir. Bu nedenle bizler en iyi koşullarda doğum olayının gerçekleşmesini isteriz. Bu kapsamda TSS poliçesi olan bir sigortalının Doğum ve Hamilelik teminatlarından yararlanması mümkündür.

Bir çok sigorta şirketi Doğum ve Hamilelik teminatıyla ilgili özel durum belirtmektedir. Bazı firmalar bu teminat kapsamı için sigortalının en az 12 aylık daha önceden tss poliçesi sahibi olmasını bekler. Bazı TSS poliçelerinde ise Doğum teminatı için poliçe yapıldıktan 3-6 ay gibi süreler sonunda hamile kalınmış olması gibi seçenekler sunmaktadır.

Bu teminat kapsamı için sigorta şirketleri tarafından kabul görmüş genel görüş, sigortalı kişinin sadece bir konu için bu poliçeyi yaptırmaması gerektiğidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası Doğum ve Hamilelik teminatları için daha detaylı ve güncel bilgilere ulaşmak istiyorsanız bizlere Sigortaladik.com Çağrı Merkezi üzerinden ulaşabilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Diş tedavisi ve Gözlük Tedavisi tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında karşılanır mı?

Hayır karşılanmamaktadır. Diş Tedavisi, Gözlük Tedavisi, Check Up gibi teminatlar daha kapsamlı işlerdir. Bu şirketlerin sigorta ürünleri içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Bu gibi teminatlar için bizleri arayabilir ya da Özel Sağlık Sigortası kapsam ve teminatlarına bakabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İlaç Masrafını Karşılar mı?

TSS poliçeleri ilaç gibi yan ödemeleri kapsamamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları Yurt Dışında Kullanılabilir mi?

Hayır kullanılamamaktadır. Bu gibi durumlar için kişilerin özel olarak yurt dışında geçirdiği zamanlar ile ilgili Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Seyahat sağlık sigortası, TSS poliçesine ek br poliçe değildir. Tamamen müstakil bir poliçedir. Bu poliçe yardımı ile yurt dışında geçirdiğiniz süre içinde sigortalı olup masraflar bu poliçelerden ödenmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Önceden Kalma Hastalıkların Tedavisini Karşılar mı?

Hayır Karşılamamaktadır. Bununla ilgili olarak tanzim esnasında sizlerden bunun beyanı sözlü olarak alınmaktadır. Bazı özel hastalıkların tedavisi için yaptırılan poliçe sırasında eklenerek prim ücreti daha yüksek çıkarak ödenebilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerlilik süresi nedir?

TSS poliçelerinin ve diğer bir çok sigorta poliçesinin geçerlilik süresi 1 yıldır. Sigorta şirketleri tarafından biz aracı kuruluşlara daha düşük süreler için poliçe kesme yetkisi tanınmamaktadır.

Ömür boyu yenileme garantisi nedir? Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında indirim olur mu?

Tamamlayıcı sağlık sigortası da diğer sigorta çeşitleri gibi devamlı olarak aksatılmadan yaptırıldığı zaman belirli indirimler söz konusu olmaktadır. Bu indirimler her yaptığınız yenilemede (her sene olmaktadır.) şirket fark etmeden indirime tabi tutulmaktadır. Bu veriler HAYMER sistemi altında Sigorta Bilgi Merkezi aracılığı ile bir havuzda tutulmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi ise sizlere ard arda yaptırdığınız poliçelerden dolayı olan bir garantidir. Bu sayede kişilerin yaptırdığı sigorta kapsamı artık sigorta şirketleri tarafından daraltılamamaktadır. Bu da sizler için sonradan çıkan hastalıklarda aynı poliçe teminatları üzerinden tedavi edilme garantisi sunmaktadır. Bu garantinin diğer bir yönü ise artık poliçelerinizde daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalmamanızdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme

Tamamlayıcı sağlık sigortası indirim hakları nelerdir?

Sigortalı olarak TSS poliçeleri yaptırırken bir dizi indirimden faydalanmanız mümkündür.

Bu İndirimler;

  • Yenileme İndirimi
  • Aile İndirimi
  • Özel çalışan indirimi
  • Sigortacılık meslek indirimi
  • Şirketler tarafından tanımlanmış özel müşteri indirimi

Bu gibi indirimlerin neler olduğu ve sizin bir sigortalı olarak indirim sahibi olup olmadığınızı Sigortaladik.com Çağrı Merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi İçin Tıklayınız.

Sigorta tekliflerine ulaşmak için bir telefon kadar yakınız. 0850 340 22 00

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sigortaladik.com'da