Aksesuarlar

Alarm 
Alarm, doğacak tehlikeli bir durumda tehlikeyi önlemek için ses, ışık gibi fonksiyonları bulunan bir uyarı aracıdır. Aracın orijinalinde bulunmayan alarm sisteminizi, kasko poliçenize  ekleterek hasar anında oluşabilecek sorunlara karşı poliçe limitlerince güvence altına almış olursunuz.

LPG

Aracınızda bulunan yakıt tipi değişikliği ile sonuçlanan ve yakıt tasarrufu için bulundurulan ekipmanlardır. Araçların kasko fiyatları hesaplanırken bu değer + olarak belirtilmeli ve eklenmelidir. bu özel donanım aracın kazalarında ayrıca teminat altına alınmakta ve bazı sigorta firmalarının kasko poliçe metinlerinde ayrıca belirtilmediğinde ödeme yapmamaya kadar maddeler konulmaktadır. Bizler sigortaladik.com ekibi olarak siz müşterilerimizin menfaatlerini ön planda tutarak kusursuz bir sigortacılık deneyimi yaşamanız için burdayız.

Diğer Aksesuarlar

Deri Döşeme

Döşemelerin deri malzeme ile kaplı olmasını ifade eder. Aracınızın iç döşemesinin deri olması durumunu, kasko poliçenize  ekleterek hasar anında oluşabilecek sorunlara karşı poliçe limitlerince güvence altına almış olursunuz.

Genel Teminatlar

Anahtar Kaybı
Aracınızın anahtarlarının kaybolması nedeniyle kilit kontak setinin değiştirilme masraflarının poliçe limitlerince güvence altına alınmasıdır.

Anahtarla Çalınma
Aracınızın asıl anahtarının gasp edilerek ele geçirilmesi yoluyla aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucunda meydana gelecek ziyan ve zararların poliçe limitlerince güvence altına alınmasıdır.

Diğer Teminatlar

Acil Tıbbi Hizmetleri
Boğulma, elektrik çarpması, yüksekten düşme gibi acil durumların, araçta veya araç dışında gerçekleşmesi durumunda, araçta bulunanların tamamı veya poliçede adları kayıtlı sigortalıların yararlanabildiği acil sağlık teminatıdır.

Ferdi Kaza – Ölüm/Sürekli Sakatlık
Kaza anında, aracınızda bulunan şoför ve yolcuların, vefat ve kalıcı sakatlığa karşı  poliçe limitlerince güvence altına alınmasıdır.

İhtiyari Mali Mesuliyet

Artan Mali Mesuliyet – Kaza Başına
Aracınızın kullanımı sırasında üçüncü şahıslara verilen kaza başına maddi ve bedeni zararın, trafik sigortasının limitlerini aşan kısmının poliçe limitlerince güvence altına alınmasıdır.

Artan Mali Mesuliyet – Kişi Başına
Aracınızın kullanımı sırasında üçüncü şahıslara verilen kişi başına maddi ve bedeni zararın, trafik sigortasının limitlerini aşan kısmının poliçe limitlerince güvence altına alınmasıdır.

Muafiyetler

Cam Muafiyeti
Aracınızda cam hasarı sonucu meydana gelebilecek zararlarda, sigortalının riskin belli bir oranını üstlenmesi durumudur. Bu oran kadar sigortalıya eksik hasar ödemesi yapılır.

Deprem Muafiyeti
Aracınızda deprem ve yanardağ püskürmesi sonucu meydana gelebilecek zararlarda, sigortalının riskin belli bir oranını üstlenmesi durumudur. Bu oran kadar sigortalıya eksik hasar ödemesi yapılır.

Servis ve Parça Seçimi / Servis

Anlaşmalı Özel Servis
Hasar durumunda aracınızın onarımını sadece kasko firmanızın önerdiği anlaşmalı özel  serviste yaptırabileceğinizi ifade eder.

Anlaşmalı Yetkili Servis
Hasar durumunda aracınızın onarımını sadece kasko firmanızın önerdiği anlaşmalı yetkili  serviste yaptırabileceğinizi ifade eder.

Servis ve Parça Seçimi / Yedek Parça

Eşdeğer Parça
Aracınızın hasara uğraması sonucu onarım sırasında kullanılan parçaların eşdeğer – muadil parça olmasını ifade eder.

Orijinal Parça
Aracınızın hasara uğraması sonucu onarım sırasında kullanılan parçaların orijinal parça olmasını ifade eder.