Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel(Bireysel) Sağlık sigortası sigortalının sigortalanma süresi içinde (genel olarak 1 sene isteğe bağlı kısaltılıp uzatılabilir) sigortalının hastalanmaları ve/veya herhangi bir kazadan ötürü yaralanmaları, sakatlanmaları halinde tedavileri için gerekli masrafları tercih edilen hastaneye ulaşımı ile varsa gündelik tazminatları, poliçede yazılı belirtilen tutarlara kadar tazmin ve temin eder. 

Kısacası Özel Sağlık Sigortası hastalık yada kazalar sonucu yaşanabilecek aksi durumlarda  ekonomik bir güvence sağlamak ve tedavi giderlerini ilgili sigorta şirketi tarafından ödenmesi için yaptırılan bir sigorta çeşididir.

Özel Sağlık Sigortası
Sağlığınız Emin Ellerde

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Bireysel-Özel Sağlık Sigortaları sigortalıya dilediği hastane ve istediği doktordan tedavi hizmet alımını özgürce almasını sağlar.

Sigorta şirketi sigorta yaptırana sigorta kapsamı(genel şartlar ve kapsam Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenmiştir) dahilinde bireyin herhangi bir hastalık veya kaza sonucunda uğradığı zararları ayakta yada yatarak(ilaç masrafları, ameliyat, fizik tedavi, rehabilitasyon) tedavi etmeyi taahhüt eder.

Aynı zamanda sigorta poliçesinde belirtilmesi şartıyla yurtiçi ve yurtdışı ayırt edilmeksizin tedavi olma kapsama dahil edilebilir.

Belirtilen bu sigorta çeşidi istisna olarak sigorta başlangıç tarihinden önce gerçekleşen ve/veya devam etmekte olan hastalık-kaza sonucu ortaya çıkan tedavi giderlerini teminat altına almaz.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar
İstediğiniz Teminatı Kolayca Dahil Edin…

Özel Sağlık Sigortası Kimler Yaptırabilir?

Ülkemizde ikamet etmekte olan 18-65 yaş arası tüm şahıs-bireyler yaptırabilir. Ancak çoğu sigorta şirketleri yeni doğan bebeklerde kapsama dahil olmak üzere üst sınır olarak 56-65 yaşına kadar herkese bu güvenceyi sağlayabilir.

Bireysel Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen herkes (aile bireyleri dahil olmak üzere) sağlık sigortası yaptırmak için detaylı ve açık şekilde sağlık beyanı (geçmiş veya şimdiki zamanda devam eden hastalık) vermesi gerekir.

Özel Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir
Herkese Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Neden Önemlidir?

Ülkemizde yaşayan bireylerin genel olarak işverenin yaptırmakla yükümlü olduğu Genel Sağlık Sigortası (SGK) bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde çalışmayan ve maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız ülkemizdeki tabiri ile yeşilkartlı (SGK tarafından gelir testi yaptırmak koşulu ile) Genel Sağlık Sigortası sahibi olabilmektedir.

Ancak ne yazık ki ülkemizdeki hastanelerin yetersizliği ve Özel Sağlık Kurumlarının ülkemiz insanının gelir düzeyini aşmakta olan fiyatları özel sağlık sigortasını zorunlu hale getirmektedir.

Sigorta şirketlerinin ülkemizde yaşayan tüm bireylerin bütçe durumuna göre ayarlanabilecek teminatlarla bireylerin sağlıklı hijyenik ve en önemlisi de uzman profesyonel doktorlar tarafından özgürce tedavi edilebilmesi sağlanmaktadır.

Günümüzde bireyler tarafından yaptırılacak bireysel sağlık sigortasında poliçe primi dışında başınıza gelebilecek herhangi bir hastalık ve kaza durumunda özel hastanelerde ek bir ücret ödenmeden tüm tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından karşılanması da özel sağlık sigortası yaptırmanız gereken en önemli etmendir.

Ülkemizde bulunan Özel Sağlık Kurumlarının müşteri memnuniyetli, hastalarına çözüm odaklı hijyenik ve yüksek kalitede hizmet vermesi de göz önünde bulundurulması gereken sağlık sigortası yaptırmanız için önemli bir etmendir.

özel sağlık sigortası neden önemlidir
Sağlığınız Emin Ellerde

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 ”İnsanlar önce para kazanmak için sağlıklarını sonra da sağlıklarını korumak için paralarını harcarlar.” (Goethe) Peki siz ne durumdasınız?

Sağlık sigortası yaptırırken yaptırırken ortaya çıkacak sigorta primi kapsama neler dahil edilecek yaşınız cinsiyetiniz geçmişte yaşanılan sağlık durumlarınıza göre belirlenir.

Sigorta yaptırırken özellikle ortaya çıkabilecek düşük fiyatlarda sigorta poliçesi teklifini iyi okumanız ve sağlık sigortası konusunda uzman kişilerden yardım almanız gerekir.

Ayrıca genel şartların iyi okunması, anlaşmalı hastanelerin kontrol edilmesi, sigorta yenileme şartlarının öğrenilmesi ile beraber ömür boyu yenileme garantisi hakkında bilgi edinmek sizin yararınıza olacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir
Dikkatli olmanızda yarar var…

Özel Sağlık Sigortasında Neden sigortaladik.com Tercih Sebebi Olmalıdır?

Neden Sigortaladik.com

Anlaşmalı olduğumuz geniş özel anlaşmalı hastane ağıyla ve Ülkede ki en güvenilir özel hastanelerde alanında uzman doktorlar tarafından en kaliteli şekilde hizmet almanızı sağlar. Aklınızda soru işareti kalmaz.

Bir çok sigorta şirketinden çıkacak teminat ve primleri kısa zamanda sorgular ve farklı seçeneklerle kısa zamanda karşınıza çıkar.

Siz yerinizde otururken veya kendi işinizle uğraşırken biz sizin adınıza tüm işlemleri yürütürüz bu sayede zamandan tasarruf edersiniz.

Bilgileriniz son teknoloji güvenlik sistemlerinin ve sigortaladik.com un güvencesi altındadır ve üçüncü şahıs ya da kurumlarla paylaşılmaz.

Sağlık Sigortası konusunda deneyimli ve uzman kişilerden oluşan departmanımız sizlere bireysel sağlık sigortası alanında merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlarda haftanın 7 günü 24 saati bıkmadan usanmadan 0850 340 2 200 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden hizmet vermektedir.

Tüm Soru ve Cevaplar İçin!!! Tıklayınız…

Neden sigortaladik.com
Soru İşaretiniz Olmasın. Biz daima yanınızdayız…