Dask Nedir?

DASK yani “Doğal Afet Sigortaları Kurumu” ülkemizde zorunlu deprem sigortasının yaygınlaşmayı amaçlayan tüzel kişilik kamu kuruluştur. Bu kuruluş tarafından Deprem Sigortası olarak adlandırılan sigorta poliçelerinin düzenlenmesini, uygulanmasını ve yönetmeliklerin oluşturulmasını ve deprem sigortası havuzunun yönetimini üstlenmektedir.

Zorunlu deprem sigortası poliçeleri sizlere deprem ve depremden kaynaklanan yangın, infilak, yer kayması ve tsunami risklerine karşı güvence altına alan birer sigorta poliçesidir. Bu şekilde sigortalı kişilerin konutlarında meydana gelebilecek maddi hasarlar güvence altına alınmış olmaktadır. Bu şekilde meydana gelen tam hasarlar veya kısmi hasarlarda insanların mağduriyetleri en hızlı şekilde giderilmesi amaçlanmaktadır.

dask
Depremlerde oluşan zararlar en hızlı şekilde giderilmesi gereken ihtiyaçlardır.

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Sigortasının amacı nedir?

DASK ile ülkemiz içerisinde oluşabilecek deprem ve deprem kaynaklı zararların en hızlı şekilde tazmini amaçlanmaktadır. Böylece deprem zararlarına uğrayan bölgedeki insanların deprem öncesindeki hayat standartlarına en yakın zamanda ulaşması da diğer bir amaçlanmaktadır.

en uygun dask

DASK teminatları nelerdir?

Bu sigorta poliçesi ile birlikte, deprem, deprem sonrası yangın, deprem sonucu infilak gibi deprem ve deprem sebebiyle meydana gelen hasarlar teminat altına alınır. Deprem sonucunda ilgili yerlerde hem tam hasarlar oluşabildiği gibi bazen de kısmi hasarlar oluşmaktadır. DASK ile birlikte kısmi oluşan hasarlar içinde teminatlar kapsamında maddi ödemeler yapılmaktadır.

Dask için nereye başvurulur? Dask Yenileme? Dask Nedir? Dask Sigortası fiyatları? DASK Sigortası ne kadar? gibi bir çok sorunuzun cevabı için Sigortaladik.com internet sitemiz üzerinden ya da 0850 340 2 200 Numaralı çağrı merkezimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve ihtiyacınız olan bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

DASK Sigortasında indirim olur mu?

Dask indirimleri ve dask poliçe yenilemeleri gibi konularda poliçe üzerinde oluşan brüt prim üzerinden bir takım indirim haklarınız oluşmaktadır. Böylece DASK indirim avantajlarından yararlanabilir sigortalı ve güvenceli hayata daha kolay adım atabilirsiniz.

İnşaat Ruhsatı Ve Bina Yönetimi İndirimleri

Eviniz için inşaat ruhsatı aldığınız tarih indirim şartları için önemlidir. bir ev için ortaya çıkan dask primlerinde inşaat ruhsatının alındığı tarihten dask poliçenizi düzenlediğiniz tarihe kadar geçen süre dak poliçelerinde indirime konu olabilmektedir. 2019 yılı şartlarında 2007 yılından günümüze kadarki geçen sürede ruhsatı alınmış evleriniz için dask sigortası yaptırırken en büyük orandaki indirimden yararlanmış olursunuz. Bu alacağını indirimlerle birlikte %10 kadar daha uygun çıkan primlerle yaptırırsınız.