Apple firmasının son çalışmasının yayınlanması son hızla devam ediyor. İçinde bulunduğumuz Haziran ayının başlarında duyurmayı planladığı Apple İos 13 sürümü için sona gelindi.

Apple firması rakiplerine bir fark daha atmaya hazırlanıyor. Son çıkartacağı işletim sistemi sürümü olan IOS 13 ile birlikte kullanıcılara ciddi deneyimler yaşatacak gibi görünüyor.

ios 13 basına sızdı
IOS 13

Apple’ın ilk olarak haziran ayı başlarında duyurmayı planladığı etkinlik için sona gelindi. İOS 13 sürümünü Amerika’da gerçekleştirilecek olan WWDC 2019 etkinliğinde görücüye çıkarması planlanıyor.

Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre yeni sürümün ortaya çıkması ile birlikte ilk merak edilen konu elinizde bulunan iPhone telefonu destekleyip desteklemeyeceği. IOS 13’ü benim telefonum destekler mi? IOS 13 Destekleyecek telefonlar nelerdir? IOS 13 Güncelleme ne zaman gelecek? gibi sorular şu an en çok konuşulan konular arasında. İlk alınan bilgilere göre Apple 2016 yılı öncesi telefonlara güncelleme yapmayacağı yönünde.

IOS 13 güncellemesi alacak telefonlar nelerdir?

Apple firmasına yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre ilk güncelleme alacak telefonlar 2016 yılı ve sonrasında üretimi yapılan telefonlar gibi görünüyor. Buna göre IPHONE 7 ve sonrası üretilen telefonlar firmaya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre bu güncellemeyi alacağa benziyor.

ios 13 alacak telefon modelleri nelerdir?

IOS 13 ön plana çıkan özellikeri nelerdir?

IOS 13 ile beraber Apple firması bazı konuları daha ön plana çıkartmaya hazırlanıyor. Özellikle Sağlık ve Giyilebilir teknolojiler ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Yenilenen sağlık uygulamasıyla beraber günlük aktivitelerin raporlanması daha kolay bir arayüzle karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Apple yenilenen haritalar uygulamasıyla birlikte Ev konumunuz, iş Yeri konumunuz gibi sık ulaşımlar için kullanılan yerlerin daha kolay aratılabilmesini sağlayacak gibi duruyor

Bir diğer büyük özellik mail uygulaması üzerinden olacak. Yenilenen mail uygulamasıyla birlikte IOS 13 Mail uygulaması bir çok kolaylığı da beraberinde getirecek gibi. Kullanıcılar tarafından en çok dert yanılan konu, yeni uygulama ile daha başarılı olacağı bekleniyor. Böylece istenmeyen e postalar daha kolay filtrelenebilecek ve güvenlik bir üst seviyeye çıkartılacak

Eski IOS versiyonlarında sıkça kullanılan bir diğer uygulamalar olan iphonumu bul ve arkadaşlarımı bul tek çatı altında birleştirilecek.

iphone kullanıcılarının merakla beklediği güncelleme

Iphone bünyesinde bulunan mesajlar uygulamasında da bir dizi değişiklik mevcut olacak gibi. Böylece Mesajlar uygulaması WhatsApp gibi bir uygulamaya dönüşecek ve kullanıcılar daha detaylı işlemlerini buradan yapabilecek.

IOS 13 Gece Modu

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen en önemli konu ise IOS 13 ile beraber gelmesi beklenen gece modu. Gece modu ile beraber yeni bir dizi değişiklik olması akabinde kullanıcılar karanlık ortamlarda ve akşam kullanımlarında siyah ekrandan dolayı hem batarya tasarrufu sağlayacak hem de göz yorulmalarının önüne geçileceği tahmin ediliyor.

Gece modu saatlerine telefonun gün ışığı takibi ile birlikte otomatik olarak geçebileceği gibi, kullanıcılar bunu manuel olarak da yapabilecek.

Iphone Xs, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7 gibi 2016 sonrası çıkan IPHONE telefonlar bu güncellemeyi alacak gibi görünüyor.Daha önce üretilen IPHONE 6S kullanıcıları için üzücü bir haber olabilir gibi görünüyor.

Iphone ve diğer bir çok telefon marka ve modeli için Sigortaladik.com Cep Telefonu Kasko Hizmetiyle yanınızda.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın. 0850 340 2 200